Felsorolunk pár fontos információt, amely segít a választásban:
Videó felbontás:
A kamera érzékelőjének felbontása jelzi, hogy hány képpontot tud a gép rögzíteni vízszintes és függőleges irányban. Minél nagyobb a felbontás, annál részletesebb lesz a kép vagy a videó.
HD felbontás: 1280×720 képpont (720p), a távolabbi autók rendszáma olvashatatlan lehet.
Full HD: 1920×1080 képpont felbontás (1080p), a kép elegendő részletet tartalmaz az emberek vagy a rendszámtáblák egyértelmű azonosításához.
A videó képsebessége:
Meghatározza az egy másodperc alatt rögzített képkockák számát (fps) a videóban. A folyamatos képhez 30 képkocka szükséges másodpercenként. A legjobb kamerák 60fps-os videókat is kínálnak, amelyek természetesebbnek tűnnek, lassítottan is sima videókat lehet nézni. A nagyobb képsebesség általában csak alacsonyabb felbontásban érhető el.
Látószög:
Minél nagyobb a látószög, annál nagyobb teret rögzít a kamera az autó előtt, vagy mellett. Széles szögben jobb perspektívát kapsz, de 150°-nál nagyobb szögnél a halszem-hatás figyelhető meg, és a kép részletessége csökken. Autós kamerák esetén a legvalószínűbb, hogy 120-170 fokos látószögűvel találkozol.
Parkoló üzemmód:
Bizonyos kamerák képesek folyamatos felvételre, az autó parkoló helyzetében is. Ezzel a funkcióval megtekinthetjük, ha valaki babrált a kocsink közelében, esetleg parkolás közben nekiment míg mi nem tartózkodtunk járművünkben. Ilyenkor a kamera működése hasonló a biztonsági kamerákhoz, felveszi a környezet történéseit, míg a tulajdonos nincs "otthon", nincs az autóban. A felvétel beállítástól függően lehet folyamatos, vagy olyan, amit a mozgásérzékelő által indított és ütésérzékelő jelzésére induló videó.
A menetrögzítő beszerelése:
Kamera elhelyezése: a menetrögzítő kamerát (angolul: dashcam) elhelyezése a belső visszapillantó tükör alatt vagy mellett célszerű, úgy megválasztva a pozíciót, hogy az végül ne akadályozza a sofőr kilátását, sem a napellenzők lehajtását. Autóskamera felszerelés előtt hajtsuk le a napellenzőket, így biztosan nem tesszük rossz helyre a kamerát ebből a szempontból sem. Az üveget tisztítsuk meg felhelyezés előtt. Tapadókorongos tartó konzol esetében ablaktisztítóval, öntapadós ragasztószalagos konzol esetén tiszta alkohollal, a zsírtalan felület elérése érdekében. A tapadókorong tapadását segíti némi zsiradék és nedvesség, míg a ragasztószalagnak a tökéletesen zsírmentes felület a legmegfelelőbb. Ha több autóban szeretnénk használni a kamerát, vásárolhatunk extra konzolt hozzá, így csak a kamerát kell áthelyezni egyik gépkocsiból a másikba.
Egyes kamerák képesek a Wi-Fi kapcsolatra:
Kényelmi funkció. Wifi kapcsolat esetén a rögzített fotó videó smart vagy okostelefonon megtekinthető, kamera készüléktől függően a beállítások elvégezhetőek telefonon keresztül is. Szintén az adott wifi autós képrögzítőtől függ, hogy Android és/vagy iOS (iPhone) készüléken is tudunk-e kapcsolódni a kamerához.
Érzékelők:
Mozgásérzékelő: A kamera látóterében történő mozgásra, a kép változására figyel a készülék, és pl. parkoló üzemmódban elindítja a felvételt, ha mozgást érzékel. Ütésérzékelő: A felvevő G szenzorát, azaz gyorsulás érzékelő szenzorát használva érzékeli a koccanásokat, ütéseket, ütközéseket. Érzékenysége szinte minden esetben állítható, hogy a gépkocsik különböző rugózásához hangolható legyen, pl. egy kátyús úton keményebb rugózású autóban szükség lehet az érzékenység csökkentésére, vagy puhább futóművű autóban az érzékenység növelésére.
Tápellátás, bekötés, szivargyújtó csatlakozó:
A tápfeszültséget leggyakrabban szivargyújtóról kapják a kamerák. Ebben az esetben csak be kell dugni a csatlakozót a szivargyújtóba, és már működik is a kamera. Persze ez azt jelenti, hogy foglalt a szivargyújtó, és ha telefont szeretnénk tölteni, vagy navigációs GPS készüléket használni, szivargyújtó elosztóra is szükségünk van. A direkt bekötés erre a problémára tökéletes megoldás, hiszen ebben az esetben a kamera tápkábele nem foglalja a szivargyújtót, hanem közvetlenül a gépkocsira csatlakozik. Ekkor a tápkábel láthatatlanná tehető és gyári kinézetet kap a kamera is. Ebben a műveletben partnerszervizünk vagy a legtöbb autóvillamossági műhely segítségedre lehet.
G SZENZOR
A G szenzor azt jelenti, hogy a kamera rendelkezik egy gyorsulás érzékelő egységgel, mely figyel a gyorsulás (G force) változását 3 tengelyen, előre-hátra, fel-le, jobbra és balra. Kínálatunkban található kamrák gyorsulásmérője, vagy gyakori nevén ütés, ütközés érzékelője több fokozatban állítható, finomhangolható a gépkocsihoz és a sofőr igényeihez illeszthető a menüben beállítva.
Milyen memóriakártyát használjunk?
Régebben csak az SD kártya, micro SD kártya megnevezés és a kártya mérete volt a memóriakártyák jellemzője. Ez napjainkban jelentősen kibővült, kiegészült a sebesség jelzésével, mely megmutatja, milyen gyorsan írható és olvasható az adat a kártyáról.